Pilingi chemiczne

mesopeel

Dermatologiczne pilingi chemiczne Mesopeel laboratorium Mesoestetic to grupa preparatów o wyjątkowych właściwościach eksfoliacyjnych i terapeutycznych. Pozwalają na kontrolowane złuszczanie wierzchnich warstw naskórka, przy użyciu czynników i substancji chemicznych o różnej sile działania. Ze względu na ich wielokierunkowe działanie, wysoki profil bezpieczeństwa i szerokie właściwości terapeutyczne, z powodzeniem wykorzystywane są w praktyce lekarskiej (dermatologia i medycyna estetyczna) oraz w kosmetologii.

Działanie

  • Redukcja niedoskonałości (zaskórniki, rozszerzone pory) i wygładzanie powierzchni skóry
  • korzystne pogrubienie żywych warstw naskórka, redukcja nadmiernej warstwy rogowej
  • redukcja objawów starzenia się skóry, spłycenie zmarszczek, poprawa sprężystości
  • wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień, blask i promienność
  • redukcja zmian trądzikowych, blizn potrądzikowych i przebarwień pozapalnych (PIH)
  • oczyszczanie i dotlenianie, przywrócenie właściwych funkcji skóry

Pilingi Mesopeel Mesoestetic zostały stworzone w odpowiedzi na potrzeby najbardziej wymagających specjalistów z zakresu dermatologii, kosmetologii i medycyny estetycznej. Cechuje je wysoka efektywność terapeutyczna, bezpieczeństwo i łatwość stosowania. Przeznaczone są do terapii różnych problemów skórnych, takich jak hiperpigmentacja, oznaki starzenia skóry, zmiany potrądzikowe (blizny potrądzikowe i przebarwienia pozapalne), blizny i rozstępy oraz inne niedoskonałości.

Wysoka jakość preparatów i kumulatywny charakter terapii

Pilingi mesopeel zapewniają wysokie, stopniowe i narastające w czasie efekty terapeutyczne zabiegów wykonywanych zarówno na twarzy, jak i ciele.

Wielokierunkowe działanie i wszechstronność zastosowań

Pilingi Mesopeel dają niepowtarzalną możliwość maksymalnego dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb i możliwości skóry każdego pacjenta. Pozwalają stworzyć unikalne, spersonalizowane protokoły zabiegowe i schematy terapeutyczne, gwarantując doskonały i wielokierunkowy efekt terapii.

Pilingi Mesopeel można stosować w protokołach łączonych, wykorzystując różne preparaty w jednej sesji zabiegowej (technika kanapkowa) lub stosować naprzemiennie w ramach jednej serii zabiegów. Zaleca się rozpoczęcie terapii od niższych stężeń kwasów i stopniowe przechodzenie do wyższych stężeń, w zależności od stopnia tolerancji skóry i uzyskiwanych efektów.

Optymalizacja efektów i łączenie różnych procedur medycznych

Pilingi Mesopeel mogą być stosowane jako samodzielna, wysoce efektywna terapia różnorodnych problemów dermatologicznych i estetycznych (takich jak hiperpigmentacja, oznaki starzenia skóry, zmiany potrądzikowe, blizny i rozstępy oraz inne niedoskonałości).

Mogą również być stosowane w celu optymalizacji efektów działania różnych zabiegów kosmetycznych i medycznych, takich jak kuracje anti-aging, kuracje depigmentujące, zabiegi elektroporacji, jonofrezy, radiofrekwencji, fototerapii i innych.

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Rekomenduje się wykonywanie pilingów Mesopeel w seriach zabiegowych. Seria pilingów może być powtarzana w ciągu roku. Należy pamiętać, że częstotliwość zabiegów w serii, jak również częstotliwość serii powinna być za każdym razem dostosowana do potrzeb i stopnia tolerancji skóry pacjenta.

Przeciwwskazania

Nie nakładać produktów Mesopeel w następujących przypadkach:

  • ciąża lub karmienie piersią,
  • nadwrażliwość bądź uczulenie na którykolwiek składnik peelingu,
  • leczenie izotretynoiną w postaci doustnej lub innymi retinoidami (przed upływem 6 miesięcy od ostatniej sesji),
  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia przewlekłe i/lub choroba dermatologiczna,
  • radioterapia,
  • przebyty niedawno zabieg dermatologiczny,
  • bliznowce lub blizny przerostowe w wywiadzie,
  • opryszczka na twarzy, otwarte lub częściowo otwarte rany, czynna postać trądziku z otwartymi ranami i zakażeniem, obszary, w których występuje mikropigmentacja,
  • pacjenci z niestabilnym profilem psychologicznym.

W ciągu trzech tygodni przed peelingiem nie wolno wykonywać żadnych innych peelingów profesjonalnych (dermoabrazja, mikrodermabrazja, peelingi ultradźwiękowe itd.). W ciągu pięciu dni przed zabiegiem pacjent nie może stosować substancji o właściwościach ścierających lub drażniących; nie zaleca się farbowania, wybielania, depilacji ani golenia obszaru zabiegu. W przypadku mężczyzn zalecany okres wynosi co najmniej 24 godziny. Unikać korzystania z solarium lub długoterminowej ekspozycji na słońce. Odczekać tydzień po implantacji wypełniaczy lub wykonaniu tatuażu.