HairMax LaserBand

Technologia LLLT

Low Level Laser Therapy w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność w różnych obszarach medycyny. Naświetlania laserem pomagają w leczeniu wielu schorzeń (nie tylko dermatologicznych, ale także np. neurologicznych), przyspieszają również gojenie się ran.

Wiele badań klinicznych wykazało, że światło lasera działa pozytywnie, także w leczeniu wypadania włosów. Urządzenia w których wykorzystano technologię LLLT już blisko dwie dekady temu znalazły swoje miejsce w wiodących klinkach na świecie specjalizujących się w rozwiązywaniu problemów łysienia.

Wskazania do zastosowania terapii światłem lasera z wykorzystaniem technologii LLLT

Urządzenia HairMax służą do leczenie utraty włosów każdego rodzaju. Głównie łysienia androgenowego i promowanie wzrostu włosów u mężczyzn, których w Klasyfikacji Norwood-Hamilton określono jako typ od IIa do V, a także u kobiet, u których według skali łysienia Ludwig (Savin) stwierdzono stopień łysienia włosów I-4, II-1, II-2, lub występuje u nich łysienie okolicy czołowej z fototypem skóry od I do IV w klasyfikacji Fitzpatricka.

Urządzenia można używać również profilaktycznie – prewencyjnie, w celu poprawy kondycji i zagęszczenia włosów. HairMax wspiera przywrócenie naturalnego cyklu wzrostu włosów, co powoduje wzrost nowych włosów, które są gęstsze, grubsze i pełne życia.

Zaleca się również stosowanie lasera przed i po transplantacji włosów. „Przed” aby wzmocnić „grafty” do przeszczepu. „Po” światło lasera przyśpiesza gojenie się ran pooperacyjnych oraz wspomaga wzrost transplantowanych włosów.

Zaleca się również terapię światłem lasera:

 • w stanach osłabienia po przebytych procesach chorobowych
 • po porodzie
 • dla ogólnej poprawy kondycji skóry głowy i włosów

Zasada działania technologii LLLT w urządzeniach Hairmax

Urządzenia HairMax działają na zasadzie fotobiostymulacji laserowej. Zapewniają dotarcie delikatnego i odżywczego światła lasera do mieszków włosowych, co może stymulować uwalnianie energii i tworzyć zdrowsze warunki dla wzrostu włosów.

Takie pobudzenie energią lasera może stymulować wzrost włosów poprzez podwyższenie poziomu energii komórkowej za pomocą zwiększonej produkcji ATP, wzmaga przepływ krwi do mieszków, zwiększa wprowadzaną ilość tlenu i substancji odżywczych, działa antyoksydacyjnie, a także przyśpiesza usuwanie takich niekorzystnych substancji jak DHT.

Terapia światłem lasera HairMax wspiera przywrócenie naturalnego cyklu wzrostu włosów, co powoduje wzrost nowych włosów, które są gęstsze, grubsze i pełne życia.

Opis zabiegu urządzeniami Hairmax

 • Zabieg urządzeniem HairMax trwa w zależności od rodzaju urządzenia od 90 sekund do 15 minut co drugi dzień. Jest to ściśle związane z ilością wiązek laserowych wbudowanych w urządzeniu, które grają kluczową rolę w leczeniu utraty włosów.
 • Im więcej wiązek lasera, tym krótszy czas zabiegu czyli np. Opaska laserowa LaserBand 82 to tylko 90 sekund zabiegu.
 • Zabiegi należy wykonywać regularnie co drugi dzień.
 • Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie jest bolesny oraz nie wymaga nadzoru lekarza.
 • Możemy go wykonywać samodzielnie w domu pamiętając o jednej zasadzie.
 • Włosy muszą być czyste, pozbawione kosmetyków do stylizacji, które mogą blokować dotarcie światła lasera do mieszka włosowego.
 • Urządzenia można używać na suche włosy lub wilgotne, tuż po umyciu.
 • Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, światło musi padać bezpośrednio na skórę. Umożliwia to patent firmy Hairmax – wbudowane ząbki służące do rozdzielania partii włosów.
 • Zabieg jest bezbolesny, ponieważ światło w laserze jest zimne. Długość wiązki lasera to 655 nm, dlatego światło lasera, które jest skoncentrowane dostaje się bezpośrednio do komórek skóry głowy.
 • Długość fali 655 nm oraz częstotliwość 5 mW jest ustalona na podstawie wieloletnich badań klinicznych. Wykorzystanie tych parametrów w urządzeniu wykazało skuteczność na poziomie 93% na grupie testowej 460 osób ( kobiet i mężczyzn).
 • Dzięki precyzyjnie ustalonym parametrom, urządzenie jest bezpieczne, ponieważ światło lasera dociera na poziomie komórkowym, nie głębiej.

Wyniki po zastosowaniu terapii urządzeniem Hairmax

Pierwsze efekty mogą być widoczne od 8 do 12 tygodni. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, urządzenia należy używać co drugi dzień czyli 3-4 razy w tygodniu, najlepiej tak długo jak to możliwe. Stosując urządzenia regularnie już po 8 tygodniach możemy zaobserwować szybszy wzrost włosów, które rosną grubsze i dobrze odżywione. Włosy przestają nadmiernie wypadać, a w miejscu tych, które wypadły pojawiają się nowe, zdrowe włosy. Uczestnicy badań z siwymi włosami również zauważyli, że zaczęła wyrastać mniejsza ilość siwych włosów.

 • Ogranicza łojotok
 • Hamuje wypadanie włosów
 • Zwiększa gęstość i grubość
 • Ożywia zniszczone włosy
 • Odwraca proces miniaturyzacji włosów

Stosując urządzenia HairMax, nie zanotowano niekorzystnych skutków ubocznych. Dodatkowo jest to leczenie bez środków farmakologicznych. W celu uzyskania trwałego, zadawalającego efektu, urządzenia należy używać jak najdłużej. W przeciwnym razie włosy, które urosły, wypadną w swoim czasie zgodnie z fazami wzrostu włosów.

Przed i Po

Poniżej prezentujemy przykładowe zdjęcia pacjentów stosujących terapię HairMax® LaserComb & LaserBand przed kuracją i po.

Przeciwwskazania do zastosowania terapii światłem lasera z wykorzystaniem technologii LLLT

Przeciwskazaniem do zastosowania terapii laserowej HairMax jest użycie w trakcie trwania ciąży, karmienia piersią oraz zażywania leków fotouczulających.
Producent nie zaleca używania urządzenia przez osoby poniżej 18 roku życia, bez konsultacji z lekarzem ponieważ nie było przeprowadzonych badań klinicznych na tej grupie osób.

Aprobata FDA(Agencji Żywności i Leków) dla urządzeń Hairmax

FDA (ang. Food and Drug Administration) – amerykańska instytucja rządowa, która jest częścią Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych i zajmuje się kontrolą żywności (dla ludzi i zwierząt), suplementów diety, leków (dla ludzi i zwierząt), kosmetyków, urządzeń medycznych, urządzeń emitujących promieniowanie (w tym niemedycznych), materiałów biologicznych i preparatów krwiopochodnych w Stanach Zjednoczonych.

FDA jest znana z rygorystycznych przepisów dotyczących dopuszczania leków do obrotu, nakazujących producentom przestrzeganie procedur oraz informowanie pacjentów o zagrożeniach związanych ze stosowaniem leków.