Alidya

alidya

 Jak powstała ALIDYA?

Alidya została stworzona przez Profesora Pasquale Motolese (1964-2013), który był wspaniałym lekarzem i ogromnym autorytetem w środowisku medycyny estetycznej. Alidya to ostatnie z odkryć Profesora po długich latach prac badawczych nad przyczynami i możliwościami leczenia tzw. cellulitu. Wcześniej Profesor opracował znaną i bardzo skuteczną technikę nie chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej o nazwie intralipoterapia oraz produkt o nazwie Aqualyx – posiadający jako jedyny rejestrację do iniekcyjnej redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Jako jeden z pierwszych na świecie opublikował szereg artykułów naukowych i książek nt. innowacyjnych technik stosowania wypełniaczy. Preparat Alidya jest wynikiem wieloletnich badań nad zrozumieniem mechanizmów, genezy, sposobu starzenia się oraz metod leczenie cellulitu i lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Profesor Motolese poprzez analogię z wieloma chorobami układu nerwowego jak: Alzheimer , Choroba Parkinsona czy Stwardnienie Rozsiane postawił nową hipotezę nt. czynników mających duży wpływ na rozwój cellulitu, którymi są złogi żelaza przedostające się z mikrokrążenia (z osłabionych i bardziej przepuszczalnych naczyń) do środowiska międzykomórkowego.

Co to jest CELLULIT ?

Cellulit w nomenklaturze medycznej nazywany jest także lipodystrofią.

Schorzenie związane jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, łącznej oraz układu żylno-limfatycznego. Za główne przyczyny powstawania cellulitu uznaje się : hormony, genetykę, czynniki środowiskowe. Dotyka przede wszystkim kobiety, pojawiając się już w okresie dojrzewania (nasila się w okresie przekwitania, ciąży, menopauzie, podczas stosowania antykoncepcji oraz hormonalnej terapii zastępczej). Oczywiście cellulit występuje także mimo wszystko u osób szczupłych i aktywnych fizycznie. Zaburzenie to występuje jako pewnego rodzaju przejaw starzenia się skóry oraz wpływu czynników cywilizacyjnych (złej diety, braku ruchu, nadwagi i otyłości) na ludzki organizm. Proces rozwoju cellulitu jest długotrwały i wyróżnia się w nim kilka etapów. Najczęściej cellulit znajdujemy na pośladkach, brzuchu, udach, biodrach, kolanach, rzadziej ramionach i sutkach. Powszechnie znany jest jako nieestetycznie wyglądające zmiany na skórze porównywane do skórki pomarańczowej lub materaca (w zależności od grubości grudek). Szczególnie w początkowych fazach, kiedy zmiany nie są nasilone, a walka z cellulitem ma największe szanse powodzenia.

W późniejszych etapach zaburzenia problemem może stać się nie tylko niechciany defekt estetyczny, ale także dolegliwości bólowe pojawiające się przy uciskaniu zmian. Dlatego nie czekajmy aż pojawi się obraz klasycznej skórki pomarańczowej, tylko wcześniej zapobiegajmy rozwojowi choroby, która jest zmorą wszystkich kobiet. Pamiętaj! Zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza. W celu uzyskania optymalnych i trwałych efektów należy dbać o odpowiednią dietę i regularną aktywność fizyczną.

JAK DZIAŁA ALIDYA?

Ze względu na niepowtarzalny skład Alidya uruchamia wiele ważnych mechanizmów w tkankach poprawiających ich funkcjonalność i hamujących rozwój cellulitu: Są to:

  • chelatacja metali i rozpuszczanie toksyn (wg nowej hipotezy Profesora Motolese, żelazo wydostające się z mikrokrążenia jest jedną z ważnych przyczyn zmian w podskórnej tkance tłuszczowej widocznych w postaci cellulitu)
  • drenaż osmotyczny macierzy – działanie przeciwobrzękowe i utrata centymetrów w obwodach
  • poprawa krążenia tętniczego – lepiej dotleniona skóra
  • alkalizacja macierzy pozakomórkowej – zakwaszone środowisko macierzy uniemożliwia sprawne wymiany komórkowe
  • odbudowa protein macierzy pozakomórkowej – fizjologiczna regeneracja tkanek
  • działanie przeciwutleniające – procesy wolnorodnikowe bardzo sprzyjają rozwojowi cellulitu.

JAKIE OKOLICE CIAŁA MOŻNA PODDAĆ ZABIEGOWI?

Wszystkie okolice ciała dotknięte cellulitem, po wcześniejszej diagnozie lekarskiej. Są to najczęściej m.in. brzuch, uda, pośladki, ramiona.

KTO JEST NAJLEPSZYM KANDYDATEM DO TEGO ZABIEGU?

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są pacjenci z cellulitem we wczesnych fazach rozwoju, nie ma ograniczeń wiekowych (poza pacjentami niepełnoletnimi, którzy muszą mieć zgodę opiekuna prawnego). Wynika to z faktu, iż cellulit może zacząć rozwijać się we wczesnym okresie życia (okres dojrzewania) lub dopiero później (ciąża, menopauza, w wyniku przyjmowanych leków).

UWAGA! Alidya nie jest preparatem odchudzającym, jednak podczas leczenia następuje utrata centymetrów w obwodach (wynika to z działania przeciwobrzękowego)

PRZECIWWSKAZANIA Przeciwwskazaniami są: – ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby tarczycy, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew. Zabiegów nie wykonuje się również u ciężarnych oraz kobiet karmiących piersią.

Alidya – BEZPIECZEŃSTWO PREPARATU

Alidya jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do iniekcyjnego leczenia lipodystrofii gynoidalnej. Zabieg musi być przeprowadzany przez wyspecjalizowanych lekarzy, posiadających kwalifikacje w zakresie technik iniekcyjnych jak mezoterapia czy intradermoterapia.

ZABIEG

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed zabiegiem wykonuje się pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną. Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania w domu.

OPIS ZABIEGU

Zabieg Alidya polega na podaniu preparatu bezpośrednio w tkankę podskórną. Jest podawany cienką igłą i jest praktycznie bezbolesny. U wrażliwych pacjentów skóra może zostać znieczulona np. maścią Emla lub innym środkiem zalecanym przez lekarza. Zabieg trwa ok. 30 minut.

BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU

Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Przez dwanaście godzin po zabiegu nie należy stosować kosmetyków w miejscu iniekcji (z wyjątkiem gdy lekarz nie zaleci inaczej) oraz unikać bezpośrednich źródeł ciepła (np. ekspozycja na słońce, promieniowanie UVA i UVB, ciepło odbite pochodzące z kominków, sauna itp.). Zalecane jest stosowanie metod wspomagających leczenie jak m.in.: karboksyterapia radiofrekwencja (RF), ultradźwięki, suplementacja, aktywność fizyczna, masaż limfatyczny. W celu wspomagania efektów zabiegu profesor Motolese stworzył specjalna formułę emulsji do ciała o nazwie Aqualyx Cream Gel (dostępny w gabinetach wykonujących zabiegi Aqualyx i Alidya).